28 Aralık 2015 Pazartesi

Bir yılı daha devirirken2015 yılını da kapatıyoruz. Bu yıl blogumu takip edenler bakımından çok kısır geçen bir yıl oldu ne yazık ki. Ancak Antalya Barosu İnsan Hakları Merkezi Başkanlığı'nı yürütüyor olmam dolayısıyla rutin avukatlık faaliyetinden geriye AİHM Günlüğüü ile ilgilenmeye zaman kalmıyordu takdir edersiniz ki. İyi ki başka bloglarda yazan arkadaşlar çalışıp üretmeyi sürdürüyorlar.

Bu çerçevede işinize yarayacağını düşündüğüm İHAM'ın 2015 yılında Türkiye'ye ilişkin açıkladığı kararların bir özetini meslektaşımız Benan Molu özetlemiş. Aşağıda bu emek isteyen çalışmanın linkini buradan tıklayabilirsiniz: Tıkla.

Hepinize geçtiğimiz yılın yoğun insan hakları gündeminden sıyrılarak daha yoğun geçeceğini söylemenin kehanet olmayacağı 2016'daki çalışmalarınız için enerji depoladığınız eğlenceli ve mutlu bir yeni yıl diliyorum. İnsan hakları ihlallerinin ortadan kalktığı bir dünya hala uzak bir hayal olsa da ben bu hayali kurmayı inatla sürdüren meslektaşlarımla birlikte daha dayanışmacı ve ortaklaşmacı bir mücadeleyi örgütleyeceğimiz bir dönemi 2016'da yaşayacağımıza inanıyorum.

Hepinize sağlıklı, mutlu ve dolu dolu bir yeni yıl diliyorum.

1 yorum:

College of Science qassim dedi ki...

I'm really enjoying the design and layout of your website.
Qassim & QU